Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
@--}--`--,--- Pajac Arczi Asterix Wacław Magoń Julia2344 Jana155 Rafał Sopart Wiki5 Barbara Kedzierska (33738 niezalogowanych)
1988 Postów

()
Latający Holender
zresztą z tego forum tez zrobił się trochę taki Monty Python
Ale jednego nie rozumie, o kim mówiłeś...


Wiedźmo, tak już bywa, ludzie najchętniej opowiadają sami o sobie...
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Viooltje napisał:
[b]

Zibi Nasz.
Ja akurat potrafię śmiać się z siebie. Moja rodzina posiada również tę cechę w stopniu wyższym, niż ktokolwiek tutaj może to sobie wyobrazić.



Tak więc Zibi:
proszę uprzejmie o wyjaśnienie, czym różni się fanatyczny obrońca świętej panienki (tudzież niekoniecznie panienki) od fanatycznego obrońcy chwały Allaha i Mahometa (np.z duńskich karykatur)?
Czy Fatwa Chomeiniego wydana na Salmana Rushdie'go jest bardziej barbarzyńska, niż skazanie Doroty Nieznalskiej?
Czy Kurt Westergaard zawinił bardziej, czy mniej, niż ciotka Violka, UPOWSZECHNIAJĄCA JUŻ ISTNIEJCĄ wyżej wymienioną karykaturę?

Jeśli odpowiesz mi na zadane pytania w stopniu zadowalającym - obiecuję przeprosić.

Pozdrawiam.
Fanatyczny obrońca nie różni się niczym ale chyba nie Wziąłaś mnie za fanatyka.Napisałem jako katolik co o tym myślę.Tak naprawdę jestem bardzo tolerancyjny.Także też nie mam zamiaru stawać z Tobą do pojedynku poniważ nie dorównuje Tobie ani więdza ani inteligenćją.Swoją drogą mogłabyś swoją wiedzę i inteligencje wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób Pozdrawiam
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
ZIBI L napisał:

Fanatyczny obrońca nie różni się niczym


Od kogo?..

ale chyba nie Wziąłaś mnie za fanatyka.

Nie, nie wzięłam.

Napisałem jako katolik co o tym myślę.Tak naprawdę jestem bardzo tolerancyjny.

A więc wśród swoich współwyznawców jesteś w mniejszości.

Także też nie mam zamiaru stawać z Tobą do pojedynku poniważ nie dorównuje Tobie ani więdza ani inteligenćją.Swoją drogą mogłabyś swoją wiedzę i inteligencje wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób Pozdrawiam

Przyznaję się do posiadania IQ. Jak każdy.
Użyteczność powyższego niechaj będzie oceniona przez maluczkich.

Zibi, pozdrawiam cieplutko. Naprawdę, bez jaj.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Viooltje napisał:

Tak więc Zibi:
proszę uprzejmie o wyjaśnienie, czym różni się fanatyczny obrońca świętej panienki (tudzież niekoniecznie panienki) od fanatycznego obrońcy chwały Allaha i Mahometa (np.z duńskich karykatur)?
Czy Fatwa Chomeiniego wydana na Salmana Rushdie'go jest bardziej barbarzyńska, niż skazanie Doroty Nieznalskiej?
Czy Kurt Westergaard zawinił bardziej, czy mniej, niż ciotka Violka, UPOWSZECHNIAJĄCA JUŻ ISTNIEJCĄ wyżej wymienioną karykaturę?


Nie wiem czym się różni i czy wogóle bo nie czuję się żadnym fanatykiem.
Chodziło mi o uczucia ludzi którzy wierzą, chodzą sobie do kościołów i coś im to daje, w jakiś sposób pomaga. Takich ludzi nie ma prawa nikt obrażać za ich wiarę czy ideologię. Jeżeli oni nie robią nikomu krzywdy to możemy tylko się cieszyć ze nie biegają po ulicy namawiając nas na takie czy inne akcje. Drażnią nas Ci którzy krzyczą że nietolerancja wobec religii itp.natomiast Ci najbardziej wierzący siedzą cicho i się modlą ...
Tak samo jak w wyznaniach katolickich tak samo i w islamskich są ludzie którzy wiary nie demonstrują tylko chowają gdzieś w sobie. Właśnie o tych ludzi mi chodzi i takich osób nie mamy prawa obrażać.

Kurt Westergaard jak i cała jego gazeta jakkolwiek po publikacji karykatur byli strasznie zadowoleni z zamieszania tak kilka miesięcy później po otrzymaniu korespondencji zarówno ze źródeł pro-islamskich jak i innych wyznań przyznali że są aspekty religijne o których myśleli w inny sposób ...
Z tego co wiem "skandalistkę Nieznalską" ostatecznie uniewinniono a pierwotny wyrok mówił o kilku miesiącach prac społecznych co nie jest porównywalne z nakazem śmierci dla Rushdie'go więc uważam że ta klątwa jest bardziej barbarzyńska.

Rozpowszechnianie jakiejkolwiek idei nie czyni jej bardziej wartościową a rozpowszechniających wcale nie wyklucza spod oceny stykających się z nią osób.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Viooltje napisał:
[quote]ZIBI L napisał:


Tak więc Zibi:
proszę uprzejmie o wyjaśnienie, czym różni się fanatyczny obrońca świętej panienki (tudzież niekoniecznie panienki) od fanatycznego obrońcy chwały Allaha i Mahometa (np.z duńskich karykatur)?
Czy Fatwa Chomeiniego wydana na Salmana Rushdie'go jest bardziej barbarzyńska, niż skazanie Doroty Nieznalskiej?
Czy Kurt Westergaard zawinił bardziej, czy mniej, niż ciotka Violka, UPOWSZECHNIAJĄCA JUŻ ISTNIEJCĄ wyżej wymienioną karykaturę?
Na to proste choć zawiłe pytanie odpowiedziałem:nie różni się niczym,twojego pytania "od kogo"nie bardzo rozumiem może zbyt wysoki poziom jak dla mnie Pozdro
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
no gość jest rewela !!!
kiedyś wspólnie z kolegą organizowalismy spotkania klasowe ,wszystko ok itp. ale raz trafiliśmy na rocznice smierci JP2 no w sumie nie ten sam dzień ale jakieś 2-3 dni po ,no i niewypał ,jedna z kolezanek jest katychetka i tak skutecznie obdzwoniła wszystkich ,że sie nasłuchałem i ja ,więc nie ma juz spotkań klasowych i na pewno nie poswięce swojego czasu ani kasy,
tak jak w tej piosence bo ......
naród przetrwał rozbiory ,okupacje itp.dzieki poczuciu humoru ale zawsze zdarzaja sie moralniejsi
trawka to zło bo narkotyk (nikogo nie zabiła)
alkohol jest ok (agresja i szaleństwo)
Czy ktoś zdjął klatwę kościelna z Kazimierza Wielkiego ?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
zapnijcie zwieracze
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Kazdy ma swoje łodzie podwodne
Zgłoś wpis


Bliżej nas